Poradnik

Wybierz właściwy materac:

Sen jest bardzo ważnym elementem naszego życia, zapewnia nam odpoczynek i wpływa na nasze zdrowie. To podstawowy sposób wypoczynku po ciężkim dniu. Aby po przespanej nocy mieć dobre samopoczucie i energię należy zadbać o komfort snu wybierając właściwy materac.

Klasyczne – kieszeniowe 7strefowe

Sprężyny wykonane z wysokiej jakości materiału o zróżnicowanym stopniu twardości, zostały rozmieszczone w 7 strefach, każda sprężyna umieszczona jest w oddzielnych kieszonkach. Ich konstrukcja zapewnia niezależną pracę każdej z nich, co sprawia że materac dopasowuje się punktowo do kształtu ciała i pozwala przybrać kręgosłupowi naturalny kształt, a to gwarantuje wysoki komfort i wygodę.

Materace Nowoczesne:

Lateksowe:

Lateks to zaawansowany technologicznie materiał charakteryzujący się wysoką trwałością i elastycznością punktową, doskonale dopasowuje się do kształtów ciała oraz gwarantuje wysoki komfort snu. Dzięki systemowi otworów wnętrze materaca poddawane jest procesowi ciągłej wentylacji ,a dodatkowo posiada właściwości antybakteryjne oraz antygrzybiczne. Materac wykonany z tego materiału nie ulega deformacji i zapewnia zdrowy sen.

Termoelastyczne:

Modele wykonane z tego materiału to unikalny rodzaj powstały w odpowiedzi na ciągłe poszukiwanie tego, co może być jeszcze wygodniejsze. Pianka termoelasyczna powoduje, że po ułożeniu na niej ciała nacisk jest równomiernie rozłożony na całej powierzchni. Ciało odpoczywa podczas snu, budzimy się wypoczęci, odprężeni i zrelaksowani. Właściwe podparcie kręgosłupa to jedna z najwspanialszych cech pianki. Podczas snu mięśnie okalające kręgosłup są odciążone, odprężają się, a ból pleców ustępuje. Pianka termoelastyczna reaguje nie tylko na nacisk ciała, ale także na jego temperaturę i pod wpływem tych czynników idealnie dopasowuje się do kształtów ciała, dając świetnie właściwości ortopedyczne.

Wysokoelastyczne :

Materac wykonany z innowacyjnej pianki wysokoelastycznej ma własciwości odzyskania swojego pierwotnego kształtu dwa razy szybciej od standardowych pianek. Jest odporny na wszelkie odkształcenia , co przekłada się na długoletnie użytkowanie. Wyróżnia sie trwałością, odpornością fizyczną i chemiczną oraz elastycznością. Posiada również właściwości ortopedyczne, dzięki którym dopasowuje się idealnie do ciała zapewniając doskonałą wentylację i komfort podczas snu.

Wybierz twardość materaca:

Jednym z ważniejszych kryteriów wyboru odpowiedniego materaca jest stopień jego twardości. Materace dzielimy na miękkie, średnio twarde i twarde. Osoby o szczupłej sylwetce powinny rozważyć zakup materaca miękkiego lub średnio twardego, podczas gdy osoby o większej wadze powinny wybrać materac twardy.

Materace ze względu na rodzaj materiału z jakich zostały wykonane dzielimy na :

Miękkie H1 do 60 kg wagi ciała.

Średnio twarde H2 od 60 kg do 80 kg wagi ciała.

Twarde H3 od 80kg do 110kg wagi ciała.

Bardzo twarde H4 od 110kg wagi ciała.

Materac pojedynczy czy podwójny ?

Odpowiednim materacem dla dwóch osób, które śpią na boku lub plecach jest materac kieszeniowy, wysokoplastyczny, lateksowy bądź termoelastyczny. Każdy z nich posiada doskonałe właściwości ergonomiczne dzięki którym materac idealnie dopasowuje sie do kształtu ciała zapewniając właściwe podparcie. Zmiany pozycji jednej osoby nie przekładają się na komfort snu drugiej osoby. Jeżeli śpiące wspólnie osoby różnią się znacznie od siebie wagą ciała, powinny rozważyć zakup dwóch różnych materacy o zróżnicowanej twardości.

Jak użytkować materac:

Dbając prawidłowo o swój materac przedłużysz jego żywotność, zadbasz o higienę oraz własny komfort snu.

 • Materac nie powinien leżeć bezpośrednio na podłodze, ponieważ nie ma zapewnionego swobodnego przepływu powietrza.

 • Materac powinien leżeć na odpowiednio dobranym stelażu.

 • Materac należy obracać co najmniej raz na pół roku w linii góra - dół oraz raz na miesiąc w linii głowa - nogi w celu równomiernego rozłożenia obciążenia.

 • Na początku użytkowania materac może odznaczać się lekkim zapachem, który jest charakterystyczny dla wszystkich materiałów użytych w procesie produkcji.

 • Nie wolno skakać po materacu, ponieważ może ulec uszkodzeniu jego wewnętrzna struktura.

 • Nie należy na materacu spożywać napoi, jeść oraz palić papierosów.

 • Materace kieszeniowe powinny być transportowane i przechowywane w pozycji poziomej, nie wolno zginać materaca wzdłuż.

Higiena materaca:

 • Odkurzaj swój materac regularnie w celu pozbycia się kurzu i roztoczy.

 • Wietrz materac każdorazowo po przespanej nocy przez około 20min.

 • Pierz pokrowiec zgodnie z metką informacyjną

 • W przypadku zalania się materaca należy suszyć go w pozycji poziomej, a pokrowiec suszyć oddzielnie.

 • Materac należy zabezpieczyć prześcieradłem lub ochraniaczem.

Warunki gwarancji:

Nasza oferta to szeroki wybór najwyższej jakości produktów zapewniających komfort podczas snu i wypoczynku pod warunkiem przestrzegania zasad użytkowania i konserwacji. Aby Państwo byli zadowoleni z naszych produktów oferujemy gwarancje na:

 • gwarancją objęte są jedynie wkłady materaca.

 • materace obejmują okres gwarancji do 5 - lat od udokumentowanej daty zakupu.

 • materace kieszeniowe objęte są 5 - letnią gwarancją.

 • materace wysokoelastyczne i termoelastyczne objęte są 3 - letnią gwarancją producenta.

 • materace lateksowe objęte są 3 - letnią gwarancją

 • pokrowce objęte są 2 - letnią gwarancją

Reklamacja nie obejmuje:

 • uszkodzeń wynikających z niewłaściwego transportu ze sklepu do domu

 • uszkodzeń wynikających z niewłaściwego użytkowania

 • uszkodzeń wynikających z przeróbek materaca dokonanych przez kupującego

 • uszkodzeń związanych z niewłaściwie dobranego stelaża lub jego brakiem

 • materacy przecenionych

 


Brak szablonu dla modułu leomanagewidgets

Newsletters

Scroll To Top